ІСТОРІЯ ШКОЛИ №22


Середня школа № 22 має довгу та цікаву історію. 1 вересня1954 року на зеленій, затишній і чистій вулиці Щербакова в будинку під номером 18 відкрилася перша повна середня школа в Україні.

/Files/images/2,1.jpg

Це одна із перших шкіл індустріального міста, яка була побудована у Ленінському районі для дітей працівників трансформаторного заводу.

/Files/images/2,2.png

Спочатку школа № 22 була розташована в будівлі школи № 56,потім недовго гостювала в стінах школи № 59, а згодом переїхала та прописалася на вул. Щербакова 18.

Будівництво школи здійснювалось за кошти ЗТЗ. Відкриття школи проходило безпосередньо за участі директора заводу Трегубова Олександра Григоровича. І сьогодні вулиця, на якій розташована школа, носить його ім’я

/Files/images/2,3.jpg

У 2000 році рішенням № 399 виконавчого комітету Запорізької міської ради загальноосвітній школі № 22 присвоєно ім’я Героя Соціалістичної праці, почесного громадянина міста Запоріжжя, заслуженого машинобудівника України, кавалера урядових нагород та ряду іноземних держав Іванова Віктора Андрійовича, який з 1971 по 1989 рік очолював це виробниче об’єднання. Багато випускників нашої школи працюють на виробництві „Запоріжтрансформатор” і зараз.

Тоді, у далекому 1954 році новонароджену школу прийняв перший директор - Хорунжий Іван Володимирович (1954-1973 р)

/Files/images/2,4.jpg

Збереглася фотографія першого педагогічного колектива.

/Files/images/2,5.jpg

Естафету Івана Володимировича прийняла Соколова Лариса Костянтинівна (1973-1977р.), яка зберегла шкільні традиції, народжені за Івана Володимировича Хорунжого.

А з 1977 року по 2008 рік керувала педагогічним колективом Криволапова Олександра Антонівна, відмінник народної освіти, вчитель вищої категорії, старший вчитель.

/Files/images/2,6.jpg

Народилася Олександра Антонівна в Курській області, в селі Мантурово. Мати її була вчителькою, а батько – агрономом. З дитинства вона мріяла стати юристом, але згодом змінила своє рішення і вступила до Білгородського педагогічного Інституту. Працювала самовіддано, вкладаючи свою душу в цю справу.

Йшли дні і роки… Скільки учнів здобули середню освіту, а скільки вчителів віддали свої найкращі роки життя, щоб навчити цих учнів. Серед них - С.К. Артеменко, В.К. Глущенко, В.М. Хаджинова, А.Д. Гітіна, М.О. Петруненко, Л.М. Паустовська, Г.В. Гробова, З.Ф. Карабанова, Н.И. Соловйова, К.І. Іванова, О.Ф. Драчова, А.П. Кольцова, В.І. Захарова, М.П.Шепель, Н.И. Шитікова, В.О. Казак, А.О. Бондаревич, Л.М. Дьяченко, Л.М. Платова та багато інших…

/Files/images/2,7.jpg


Швидко пролітають роки, в школі одне покоління змінюється іншим. Але незмінним залишаються традиції та любов до своєї школи…

Кiлькiсть переглядiв: 1336

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.